DizilerTürk Dizileri

Ya İstiklal Ya Ölüm Dizisi

İstanbul’un İtilaf devletlerince işgalinin yaşandığı 16 Mart 1920 ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan 1920 tarihi arasındaki altı haftalık tarihsel süreci anlatacak olan dizi, Milli Mücadele ruhunu ekrana taşıyacak. Ya istiklal Ya Ölüm dizisi her pazartesi günü çıkacak.

Dizinin yayınlanan afişinde Mustafa Kemal karakterine hayat veren İlker Kızmaz, Topkapılı karakterine hayat veren Birkan Sokullu, Mehmet Akif karakterine hayat veren Mehmet Özgür, Halide Edip karakterine hayat veren Dolunay Soysert, Ali Fuat Paşa karakterine hayat veren Osman Sonant, İhsan Pere karakterine hayat veren Rıza Kocaoğlu, Galip karakterine hayat veren Hilmi Cem İntepe ve Nazan karakterine hayat veren Melis Sezen yer alıyor.

Eğer tarih konulu dizileri seviyorsanız ya istiklal ya ölüm dizisini izlemenizi tavsiye ederim. İnsan o dönemlere ait film veya dizi izleyince o dönemde yaşayan insanların ne kadar zorluklar çektiğini gerçekten daha iyi anlıyor.

2 Yorum

  1. Ya istiklal ya ölüm dizisi gerçekten çok başarılı olmuş ilk bölümü izledim 2. Bölümü de bugün izleyeceğim inşallah. Dizi tanıtımı için çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu