Sivastopol için Savaş Film Yorumu

26 Mart 2020
Sivastopol
14429
Views

Sivastopol filmi, aslında her şey Lyudmila Pavlichenko ve arkadaşlarının poligona atış yapmak için gitmeleri ile başlıyor. Lyudmilla ve arkadaşları poligona atış yapmak için gittiklerinde çok başarılı bir atış yapan Lyudmilla bir süre sonra üniversite eğitimini görürken, keskin nişancı olarak eğitim alması ile birlikte orduya katılıyor.

Sivastopol Filminin Konusu

II. Dünya Savaşında Nazilere karşı savaşarak 309 düşman askerini öldüren keskin nişancı bir kadın olan Lyudmila Pavlichenko’nun (1916-1974) hayat hikayesini konu alan bir biyografi filmi. Film, genç kadının 1937-1957 yılları arasındaki hayatını üniversite yıllarından itibaren, atış yeteneğinin keşfedilişini, eğitime alınışını, savaştaki günlerini, başarılarını, aşklarını ve dönemin Amerikan Başkanı Roosevelt’in eşi ile olan sıcak yakınlığını karışık kurgu ile bize aktarıyor.

Film Hakkında Düşüncelerim.

Filmi beğendim. Fakat böyle bir filmde bence aksiyon sahneleri daha fazla olabilirdi bence. Her şey çok hızlı gelişiyor bazı bölümleri anlamakta zorlanıyorsunuz. Filmin orjinal adı Bitva za Sevastopol İkinci dünya savaşı filmleri izlemeyi seven kişilerin izlemesi gereken güzel bir film. Filmi izledikten sonra keşke izlemeyip vakit kaybetmeseydim demeyeceğiniz güzel bir film. Savaş, savaşın gerçekleri, politika konularını içeren güzel bir filmdi.

Sivastopol filmini izlediyseniz sizinde film hakkındaki düşüncelerinizi bilmek isterim. Film hakkındaki düşüncelerinizi yorum bölümünde yazabilirsiniz.

Article Categories:
Dram Filmleri · Savaş Filmleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir