Forrest Gump; Derin İzler Bırakacak Bir Film

1 Nisan 2020
forrest-gump
2824
Views

Foresst Gump abartısız söylüyorum daha önce bu filmi nasıl izlememişim diye kendi kendime mırıldandım. Forrest Gump, böyle vurdulu kırdılı bir film değil sadece askerlik döneminde küçük bir savaş sahnesi var. Film o kadar güzel ki inanın sizi resmen ekrana kitliyor.

Küçük bir çocukken ayakları çarpık olan bir çocuğun yaşamı boyunca annesinin ona öğrettiği gibi yaşamaya çalışmasını ve insanlara aslında mükemmel mesajlar veren bir filmdi.

Tavsiye Film : Green Book – Yeşil Rehber

Foresst Gump okula gitmeye başlıyor ve okulun ilk günü servis onu almaya geldiğinde serviste tanıştığı Jenny ile çocuklukları, okul dönemleri birlikte geçiyor. Fakat, Jenny Foresst’i sadece arkadaşı olarak görüyor. Bu arada Foresst ayaklarında takılı olan demirlerden kurtulmuş ve rüzfar gibi hızlı koştuğu için üniversitede iken okulun futbol takımında oynuyor.

Foresst Gump hayatı boyunca hep başarılara imza atıyor. Çok paralar kazanıyor. Fakat annesinin ona söylediği; insanın ne kadar paraya ihtiyacı olduğu bellidir ve bundan fazlası gösteriştir ilkesine uyarak fazla parası ile kiliseler yaptırıyor. Aynı zamanda asker arkadaşı ve askerde vefat eden Baba isimli arkadaşının annesine tahmin edemeyeceği kadar çok para gönderiyor ve onlarında hayatlarını değiştiriyor.

Bunlardan sıkılan Forrest koşmaya başlıyor ve uyku ve özeli ihtiyaçlarının dışında devamlı koşuyor ve 3 yılı aşkın bir süre boyunca devamlı konuşuyor. Hatta bu bir çok kişiye örnek oluyor ve arkasında insanlar da koşmaya başlıyor.

Forrest Gump Filminin Verdiği Mesajlar

  • Filmi izlerken bazen gülüyorsunuz, bazen duygulanıyorsunuz hatta ağlamak istiyorsunuz
  • Film gerçekten harika mesajlar veriyor, aslında ihtiyacınızdan fazla olanların sadece gösteriş olduğu mesajını veriyor.
  • Zeka seviyesi düşük olan bir insanın bile istedikten sonra başaramayacağı hiç bir şeyin olmadığı mesajını veriyor.
  • Asker arkadaşlarının ne kadar önemli olduğunu ve arkadaşlığın ne kadar güzel bir şey olduğunu anlatıyor.

Filmi izledikten sonra filmle ilgili küçük bir araştrma yaptım. Filmde yer alan kurgusal şirket The Bubba Gump Shrimp Co., gerçek hayatta da bir restoran zinciri olarak dünyanın pek çok yerinde şubeler açmıştır. Ayrıca film, Esaretin Bedeli , Ucuz Roman gibi filmler ile aynı yılda 1994 yılında vizyona girmiş.

Şöyle düşündüm de gerçekten eskiden yapılan filmlerin bir çoğu bir çok yönüyle günümüzdeki filmlere göre gerçekten çok daha başarılı filmler.

Article Categories:
Dram Filmleri · Film Tavsiyeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir